Lietuvoje viena iš garsiausių pilių yra Trakų pilis. Čia nuolat galima rasti daugybę žmonių, kurie atvažiuoja aplankyti šios didžios ir stulbinančios pilies, kuri pastatyta ežero centre. Tačiau, tai tikrai nėra vienintelė pilis Lietuvoje, kurią vertą pamatyti. Šiame straipsnyje mes jus supažindinsime su kitomis Lietuvos pilimis, kurias tikrai rekomenduojame aplankyti ir susipažinti su Lietuvos istorija.

Biržų pilis

Pagal pavadinimą galima spręsti, kad ši pilis yra Biržuose. Ši pilis yra visai netoli Širvėnos ežero, pastatyta ant pietinio ežero pakrantės. Šioje pilyje galima rasti muziejų ir biblioteką. Tai yra bastioninio tipo tvirtovė, kuri yra vienintelė tokia visoje Lietuvoje. XVI amžiuje pilies kieme buvo galima rasti ir naudotis įvairiais pastatais – pilies rūmais, arklidėmis, maisto sandėliais. Atvykę į šią pilį jūs tikrai rasite ir senosios Lietuvos istorijos detalių.

Medininkų pilis

Ši pilis pastatyta XIV amžiuje, kai Lietuvą valdė Didysis kunigaikštis Gediminas. Ši pilis išsiskyrė tuo, kad buvo vienas iš nedaugelio punktų, kuris gynė Lietuvą ir jos sostinę Vilnių nuo kryžiuočių ir Livonijos ordino. Taip pat, tai buvo apsauga vis grėsiančio puolimo iš rytų pusės. Medininkų pilį aplankyti galima kiekvieną dieną, todėl tai puiki proga dar artimiau susipažinti su Lietuvos istorija. Pilis yra visai netoli Vilniaus, todėl sostinės gyventojus itin kviečiame apsilankyti, nes kelionės trukmė tikrai verta to, ką pamatysite šioje pilyje.

Kauno pilis

Kauno pilis stovi prie Nemuno ir Neries santakos. Pilis pastatyta XIV amžiuje, kurios tikslas buvo padėti apsiginti prieš kryžiuočių antpuolius. Ši pilis Lietuvoje yra išskirtinė tuo, kad tai ne tik seniausia, bet ir vienintelė, kuri turi dvi eiles sienų pritaikytų gynybai. Įdomu tai, kad aplink pilį kūrėsi gyvenvietė, kuri dabar virto miestu. Visus kviečiame aplankyti šią pilį, kadangi tai puiki galimybė ne tik apžiūrėti pilį, bet ir apsilankyti muziejuje.

Susijęs straipsnis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *