Visi žinome, kad Lietuvoje nėra didelio jūros ploto ir paplūdimys tikrai nėra didelis. Atėjus vasaros laikotarpiui, itin didelė žmonių dalis pasitraukia į Palangą, Nidą ar Šventąją. Vis tik, tai tikrai daug žmonių net nenutuokia, kiek daug įdomių ir gražių vietovių galima pamatyti Lietuvos pajūryje.

Šiame straipsnyje mes jums pateiksime gražiausias vietoves prie Lietuvos jūros pakrantės, kurias tikrai rekomenduojame aplankyti kiekvienam Lietuvos turizmu besidominančiam žmogui. Jeigu dar nesate girdėję apie Ventės ragą, tai čia būtų viena iš pirmųjų mūsų rekomendacijų. Tai yra pusiasalis prieš Kuršių marių. Ventės ragas garsus dėl išskirtinio dalyko – čia yra įkurtas sugrįžtančių paukščių poravimosi lizdas. Taip pat, čia yra Ventės rago švyturys, kuris yra saugomas kaip technikos paminklas.

Parnidžio kopa

Parnidžio kopa ir smėlio laikrodis yra itin populiarios vietos, tačiau mes manome, kad apie šias vietas žino vis tiek per mažai keliaujančių. Parnidžio kopa ypatinga tuo, kad ji virš jūros lygio iškilus net 52 metrus. Tai itin aukšta kopa, kurioje yra įkurta apžvalgos aikštelė. Stebint į vaizdą nuo šios apžvalgos aikštelės, galima matyti Nidos miestelį. Šioje kopoje yra ir saulės laikrodis, kurio aukštis beveik 14 metrų. Manoma, kad Parnidžio kopa yra vienintelė tobula vieta Lietuvoje saulės laikrodžiui.

Palangos gintaro muziejus

Palanga daugumai asocijuojasi su jūra, J.Basanavičiaus gatve ir vasariškomis pramogomis. Vis tik, šiame mieste yra daug daugiau įdomybių, apie kurias žmonės net nežino. Palangos Gintaro muziejus yra vieta, kurioje žmonės turi galimybę iš arčiau susipažinti su gintaro istorija Lietuvoje. Juk tikriausiai ne kartą esate paplūdimyje ieškoję bangų išmesto gintaro, todėl tikrai turėtų būti įdomu sužinoti daugiau apie jo istoriją, o geriausia vieta tam – būtent šis muziejus. Muziejus yra įkurtas buvusiame grafo Felikso Tiškevičiaus dvare. Šis dvaras stovi Birutės parko centre, atrodo labai didingas ir gražus.

Susijęs straipsnis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *