Kelionės po Lietuvą tampa vis patrauklesnės ir žmonės iš naujo atranda Lietuvos gamtą. Nacionaliniai ir regioniniai parkai yra tos vietos, kurios pritraukia itin daug lankytojų. Jeigu jūs ieškote, kur nuvažiuoti Lietuvoje bei susipažinti su Lietuvos gamta, tai mes šiame straipsnyje jums paruošėme informaciją apie pačius gražiausius ir populiariausius Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus. Iš viso Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioniniai parkai, tačiau čia susipažinsime tik su pačiais populiariausiais.

Aukštaitijos nacionalinis parkas

Aukštaitijos nacionalinis parkas išsiskiria tuo, kad nuo Ladakalnio atsiveria panorama, kurioje galima matyti net 6 skirtingus ežerus. Visai netoli šio parko yra Salų etnografinis kaimas. Viena iš mėgstamiausių pramogų čia yra plaukimas valtimi, kadangi su ja galima žiedu apiplaukti nemažai Aukštaitijos ežerų. Čia rasite ir bitininkystės muziejų, todėl tikrai praturtinsite savo žinias apie Lietuvą ir jos gamtą.

Kuršių Nerijos nacionalinis parkas

Šis parkas išsiskiria tuo, kad jame yra aukščiausia kopa. Vecekrugo kopos aukštis yra net 67 metrai. Čia yra paukščių stebėjimo bokšteliai, o atvykus prie Juodkrantės sengirės, galima pamatyti kormoranų buveinę. Šiek tiek tolėliau – kitoje Juodkrantės pusėję, galima pasigrožėti nendrių skulptūromis. Jeigu pajūris jums nėra toli, tai būtina vieta, kurią reikėtų aplankyti. Net ir tiems, kuriems iki Kuršių Nerijos reikia keliauti šiek tiek ilgiau, tai vis tiek yra puikus pasirinkimas susipažinimui su gamta.

Kiti parkai

Kaip jau minėjome, parkų yra tikrai daug, o vienas iš jų – Trakų istorinis nacionalinis parkas. Čia galima pamatyti ne tik garsiuosius Trakus, bet yra ir įžymus Varnikų pažintinis takas, kurio ilgis 3 kilometrai. Perėję šį pažintinį kvapą, jūs galėsite iš arčiau susipažinti su įvairiais gamtos garsais ir kvapais.

Vištyčio regioninis parkas, Tytuvėnų regioninis parkas bei Panemunių regioninis parkas yra tos vietovės, kurias turėtų aplankyti kiekvienas Lietuvos gamtą mylintis keliautojas. Net jeigu ir nesate didelis keliautojas, tai vietos, kuriose tikrai atrasite kažką išskirtinio.

Susijęs straipsnis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *