Ežerai Lietuvoje susilaukia itin daug dėmesio, kadangi jūros pakrantė pas mus nėra didelė, o ir nuvažiuoti iki ten gali tikrai ne visi žmonės iš Lietuvos. Dėl šios priežasties atėjus vasaros laikotarpiui itin daug žmonių patraukia ilsėtis prie ežerų. Čia yra kuriamos stovyklavietės, žmonės pasilieka apsistoję ne tik vienai nakčiai, bet pabūna ir daug ilgiau. Šiame straipsnyje mes jus supažindinsime su populiariausiais Lietuvos ežerais, kuriuos tikrai rekomenduojame aplankyti.

Tauragno ežeras

Tikriausiai daugumai jau teko girdėti, kad būtent šis Aukštaitijos nacionaliniame parke esantis ežeras yra pats giliausias visoje Lietuvoje. Utenos rajone esančio ežero giliausia vieta yra net 62.5 metrai. Tokiu gyliu negali pasižymėti nei vienas ežeras Lietuvoje, todėl tuo Tauragno ežeras ir yra ypatingas. Šiame ežere yra itin skaidrus vanduo, o vasarą galima ne tik maudytis, bet ir plaukioti plaustais ar baidarėmis. Ežero viduryje yra pusiasalis, kuris atrodo tikrai labai gražiai.

Asvejos ežeras

Jeigu Tauragno ežeras yra giliausias, tai Asvejos ežeras pats ilgiausias. Šis ežeras kitaip dar gali būti vadinamas Dubingių ežeru, kuris yra Asvejos regioniniame parke. Šio ežero ilgis tikrai ypatingas, jis siekia net 22 kilometrus ir tokio ilgio ežero Lietuvoje tikrai daugiau niekur nepamatysite. Įdomu tai, kad šis ežeras apima net trijų rajonų savivaldybes – Molėtų, Vilniaus ir Švenčionių. Istorikai kalba, kad šis ežeras susiformavo iš dviejų ežerų –  Dubingių ir Biliškių.

Sartų ežeras

Nors Sartų ežeras nėra nei didžiausias, nei ilgiausias, jis tikriausiai yra labiausiai žinomas dėl išskirtinių žirgų lenktynių, kurios vyksta šiam ežerui užšalus. Įdomu tai, kad tai ežeras turintis ilgiausią kranto liniją, ji siekia net 79 kilometrus. Šiame ežere yra net 7 salos, o didžiausia sala yra net 6.5 hektarų dydžio. Jeigu dar niekada nebuvote aplankyti šio ežero, rekomenduojame tai padaryti ne tik per jau legendinėmis tapusias žirgų lenktynes, bet ir paprastą vasaros dieną.

Susijęs straipsnis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *